Powered by Smartsupp

TZ_Blíží se benefiční koncert Na počátku

Led 31, 2024

Organizace Na počátku připravuje benefiční koncert filmové hudby ke 30. výročí své činnosti, pomoci těhotným ženám a matkám s dětmi. Filmové a muzikálové hity v podání Venduly Příhodové, Sáry Milfajtové a hudebníků z Kuf Bandu rozezní Kulturní dům Rubín v Brně-Žabovřeskách v sobotu 9. března od 20 hodin.

Během večera Na počátku přiblíží nejnovější oblasti svého zájmu, jako je psychologická pomoc poskytovaná zdarma ženám, které přišly o dítě v prvních měsících těhotenství, nebo doprovázení žen, které chtějí dát své dítě k adopci.

Benefiční koncert je jednou z veřejných akcí, připravovaných ke 30. výročí vzniku Na počátku. „Koncertem chceme poděkovat našim podporovatelům a dárcům, bez nichž bychom nemohli pomáhat dlouhodobě a v potřebné kvalitě,“ říká ředitelka organizace Eva Vondráková. Vstupenky jsou k dostání v síti Smsticket.

Výtěžek benefice využije organizace mimo jiné na přestavbu svého původního sídla na ulici Soběšická v Brně na sociální byty. „Ženy nejčastěji přicházejí s potřebou stabilního a finančně dostupného bydlení, což jim zatím přímo v Brně nemůžeme zajistit,“ vysvětluje vedoucí Poradny Na počátku Jitka Došlová. Druhým dlouhodobým záměrem je rozšíření nabídky programů pro školy do Jihomoravského kraje a na Vysočinu. Celkem tři preventivní programy určené žákům od 3. třídy po 1. ročník střední školy si kladou za cíl prevenci rizikového sexuálního chování žáků, mezi které patří předčasné zahájení pohlavního života, promiskuita, nechráněný pohlavní styk, pohlavní styk s rizikovými partnery, předčasné mateřství a rodičovství.

Organizace Na počátku vznikla 21. března 1994. Už 30 let zde těhotné ženy a matky s dětmi nacházejí podporu, bezpečí, pomocnou ruku a ubytování. Ženy i jejich děti zde nacházejí bezpečné prostředí, individuální péči a příležitost rozvinout svůj osobní potenciál. „Cílem naší práce je, aby odtud každá žena odcházela vybavená potřebnými schopnostmi pro samostatný život, aby byla schopná se uchytit na pracovním trhu a zvládala péči o své děti,“ doplňuje koordinátorka služeb Na počátku Nikola Křehová.

Na počátku nabízí svým klientkám ucelený systém tří sociálních služeb. Poradna Na počátku zajišťuje bezplatné sociální a psychologické poradenství nejen v Brně, ale online také po celé České republice. Azylový dům Domov pro dětský život se svým zaměřením specializuje na podporu těhotných žena i nezletilých dívek. Střechu nad hlavou zde nacházejí i maminky s dětmi. A Byty Na počátku umožňují bydlení v samostatných bytech ženám s dětmi.
Kdo na koncertě vystoupí:

Vendula Příhodová vystudovala muzikálové herectví na brněnské JAMU. Už ve dvanácti letech se stala absolutní vítězkou soutěže Rozjezdy pro hvězdy a o 12 let později obsadila druhé místo v Grandfinále soutěže Hlas Československa. V současné době žije v Praze, kde působí v činoherních představeních a v muzikálech. Televizní diváci ji znají ze soutěže Máme rádi Česko, kterou hudebně doprovází spolu se Sárou Milfajtovou a Vaškem Noidem Bártou.

Sára Milfajtová je česká zpěvačka a herečka, která vyrostla v Brně. Milovníci činohry a muzikálu ji znají ze scény Městského divadla Brno, kde vystupovala od svých dětských let. V současné době se vedle své pěvecké kariéry věnuje především herectví před kamerou a pravidelně ji můžete vídat například v seriálu Zoo nebo po boku právě Vendulky Příhodové a Vaška Noida Bárty v pořadu Máme rádi Česko.

Dvanáctičlenný orchestr Kuf Band má za sebou od svého vzniku v roce 2013 nejen velké množství společenských akcí a plesů, ale i řadu muzikálových a operetních představení v ČR, Rakousku, Německu a ve Švýcarsku. Natočil i několik na míru šitých CD se sólovými muzikálovými zpěváky. Širokou zvukovou škálu zajišťují různorodé hudební nástroje bandu: smyčcové kvarteto, trubka, trombon, klarinet/saxofon a flétna a dále klávesy, elektrická basa, elektrická kytara a bicí.

 

Kontakty a odkazy:

Jana Lokajová, PR a fundraising, tel. 725 427 350, jana.lokajova@napocatku.cz
www.napocatku.cz

podobné příspěvky