Powered by Smartsupp

Tisková zpráva: Domov pro dětský život poskytuje 25 let bezpečí a podporu pro těhotné ženy a maminky s dětmi

Zář 13, 2021

[av_one_half first min_height=“ vertical_alignment=’av-align-top‘ space=“ row_boxshadow=“ row_boxshadow_color=“ row_boxshadow_width=’10‘ custom_margin=“ margin=’0px‘ mobile_breaking=“ border=“ border_color=“ radius=’0px‘ padding=’0px‘ column_boxshadow=“ column_boxshadow_color=“ column_boxshadow_width=’10‘ background=’bg_color‘ background_color=“ background_gradient_color1=“ background_gradient_color2=“ background_gradient_direction=’vertical‘ src=“ background_position=’top left‘ background_repeat=’no-repeat‘ highlight=“ highlight_size=“ animation=“ link=“ linktarget=“ link_hover=“ title_attr=“ alt_attr=“ mobile_display=“ id=“ custom_class=“ template_class=“ aria_label=“ av_uid=’av-4bdg2l‘ sc_version=’1.0′]

[av_textblock size=“ av-medium-font-size=“ av-small-font-size=“ av-mini-font-size=“ font_color=“ color=“ id=“ custom_class=“ template_class=“ av_uid=’av-ktidtd6p‘ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=“]

S prvním zářijovým dnem oslavila organizace Na počátku 25 let provozu Domova pro dětský život. Ten poskytuje azylové ubytování těhotným ženám a matkám v obtížné situaci. Ženy i jejich děti zde nacházejí bezpečné prostředí, psychickou podporu i profesionální pomoc. Na počátku připravuje v Domově Den otevřených dveří s doprovodným programem na 28. září.

 

Vysočina, 7. září 2021 – První zářijový den tomu bylo přesně 25 let, kdy Na počátku otevřelo pobytové zařízení Domov pro dětský život pro těhotné ženy a matky s dětmi v obtížné životní situaci. Zařízením za tu dobu prošly stovky klientek se svými ratolestmi. „Ženy u nás najdou hlavně bezpečné místo k bydlení a psychickou podporu,“ říká vedoucí Domova Martina Kunstová.

„Vzpomínám si, jak jsme společně se skupinou mladých žen hledaly formu pomoci těhotným ženám, které se ocitly v nepříznivé životní situaci,“ přibližuje začátky sociální služby jedna ze zakladatelek a současná ředitelka organizace Na počátku Eva Vondráková. Původní myšlenka dodnes přerostla ve čtvrt století fungování Domova, kde stovky žen dostaly příležitost postavit se na vlastní nohy. Služba se letos rozšířila a pomoc zde najdou i maminky s dětmi až do věku 15 let.

Zázemí v Domově pro dětský život v Příložanech nacházejí těhotné ženy, které dosud žily bez stabilního bydlení. Opustil je partner nebo přicházejí z domácího násilí, není výjimkou, že přišli o bydlení oba i s partnerem a nemají kam jít. „Byla jsem vyčerpaná, potřebovala jsem se dát dohromady, abych mohla zase normálně fungovat. Domov mi nabídl vlastní prostor, kde jsem si mohla srovnat myšlenky,“ vzpomíná bývalá klientka Silva. V Domově zakotvila, když čekala druhé dítě s mužem, který nebyl schopný se o rodinu postarat.

Při práci se ženami se sociální pracovnice zaměřují na individuální plánování, které vychází z cílů konkrétní ženy. „Zjišťujeme, proč se stalo to, co se stalo. A především, jak situaci vyřešit. Na základě potřeb ženy plánujeme jednotlivé kroky k cíli, který si ona sama stanoví,“ popisuje práci s klientkami vedoucí Domova.

Obecně prospěšná společnost Na počátku pomáhá od roku 1994 těhotným ženám a matkám s dětmi v krizi. Provozuje Poradnu Na počátku, azylové domy Domov pro dětský život a Byty Na počátku. Za dobu své existence pomohla zhruba 4000 osob.

Na počátku pořádá v Domově pro dětský život v úterý 28. září Den otevřených dveří s prohlídkou prostor a soutěží pro děti. K dispozici budou k individuálním rozhovorům všichni pracovníci. Otevřeno bude od 10 do 15 hodin nejen dlouholetým příznivcům a dárcům, ale každému, kdo má zájem seznámit se s činností organizace Na počátku, o. p. s. Najdete nás na adrese Příložany 97, Jaroměřice nad Rokytnou.

Kontakt pro média:

Mariana Ambrožová – pracovnice PR a fundraisingu (725 427 350, mariana.ambrozova@napocatku.cz)

Jana Lokajová – pracovnice PR a fundraisingu     (606 484 300, jana.lokajova@napocatku.cz)

[/av_textblock]

[/av_one_half][av_one_half min_height=“ vertical_alignment=’av-align-top‘ space=“ row_boxshadow=“ row_boxshadow_color=“ row_boxshadow_width=’10‘ custom_margin=“ margin=’0px‘ mobile_breaking=“ border=“ border_color=“ radius=’0px‘ padding=’0px‘ column_boxshadow=“ column_boxshadow_color=“ column_boxshadow_width=’10‘ background=’bg_color‘ background_color=“ background_gradient_color1=“ background_gradient_color2=“ background_gradient_direction=’vertical‘ src=“ background_position=’top left‘ background_repeat=’no-repeat‘ highlight=“ highlight_size=“ animation=“ link=“ linktarget=“ link_hover=“ title_attr=“ alt_attr=“ mobile_display=“ id=“ custom_class=“ template_class=“ aria_label=“ av_uid=’av-29ru9p‘ sc_version=’1.0′]
[av_image src=’https://napocatku.cz/wp-content/uploads/21-0119-011-orez-300×259.jpg‘ attachment=’7750′ attachment_size=’medium‘ copyright=“ caption=“ styling=“ align=’center‘ font_size=“ overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff‘ animation=’no-animation‘ hover=“ appearance=“ link=“ target=“ title_attr=“ alt_attr=“ lazy_loading=’disabled‘ id=“ custom_class=“ template_class=“ av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=’av-ktidvvzu‘ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=“][/av_image]
[/av_one_half]

podobné příspěvky