Powered by Smartsupp

Na počátku stojí na straně maminek s dětmi už 28 let

Bře 21, 2022

Právě dnes je to 28 let, co organizace Na počátku zahájila svůj provoz

Původní poradna pro ženy se postupně rozšířila o ubytovací služby. Pomoc v tíživé situaci v Na počátku do dnešního dne vyhledalo více než 4 000 žen. Díky azylovému ubytování, Domovu pro dětský život přišlo na svět 197 dětí. Naše v současnosti velmi žádaná služba Byty Na počátku poskytla ubytování a doprovázení 110 maminkám s jejich 256 dětmi. Poradna Na počátku systematicky pracuje s ženami, které potřebují akutní podporu, ať už v sociálních nebo nově i v psychologických záležitostech. Do půlky března letošního roku se na ni obrátilo 3 852 těhotných žen a maminek s dětmi, které trpí mimo jiné obavami, nedostatkem financí nebo se rozhodují, jestli donosí své dítě. Pracovnice poradny se podílejí také na vzdělávání dětí a mládeže prostřednictvím akreditovaných programů pro školy.

Naše práce by nebyla možná bez zástupu podporovatelů, dárců, partnerských organizací nebo sympatizantů, kteří šíří dobré jméno Na počátku, podporují naši činnost finančně i materiálně. Jsme rádi, že je mezi nimi i řada spokojených žen, které v minulosti vyhledaly pomoc našich pracovnic.

Srdečně děkujeme vám všem, že vám těhotné ženy a maminky s dětmi, které procházejí těžkým obdobím života, nejsou lhostejné. Vážíme si vaší podpory.

podobné příspěvky