Powered by Smartsupp

Vzájemně jsme se inspirovali na Dni otevřených dlaní

Bře 1, 2022

V uplynulém týdnu jsme navštívili azylový dům organizace Dlaň životu v Hamrech. Den otevřených dlaní, jak místní svou akci nazvali, byla pro nás po delší době příležitostí k setkání s partnery a k načerpání inspirace pro naši další činnost.

Součástí programu byla kromě výborného pohoštění prohlídka prostor azylového domu a sdílení zkušeností. Rozdíly jsme našli i v každodenním provozu zařízení. Ženy v Hamrech jsou stejně jako v pobytových zařízeních Na počátku vedené k posilování svých rodičovských dovedností, cesty jsou ale různé. „V Domově pro dětský život se snažíme co nejvíc přiblížit samostatnému životu, do kterého od nás ženy s dětmi odcházejí. To se odráží například v organizaci kuchyní, které u nás sdílejí maximálně dvě maminky. V Hamrech je v tomto rozdíl. Všechny ženy vaří ve společné místnosti,“ všimla si vedoucí Domova pro dětský život Martina Kunstová.

V Hamrech mají ženy možnost vykonávat práce v domě nad rámec svých běžných povinností za finanční odměnu, což je podle místních pracovnic pro některé z nich velmi motivující. Domov provozuje Obchůdek na jevišti, který sídlí přímo v azylovém domě a nabízí levné oblečení, boty a doplňky. Do jeho chodu se mohou zapojit i místní klientky. Pracovnice Na počátku na oplátku sdílely své zkušenosti s řešením obtížných životních situací našich klientek v Domově pro dětský život.

Pro pracovnice Na počátku znamenal výjezd po dlouhé době i příležitost k setkání většiny  pracovníků organizace, kterou na dobré dva roky přerušily covidové mimořádnosti.

podobné příspěvky