Powered by Smartsupp

Letos nás oslovuje více žen, které se rozhodují, jestli podstoupí potrat

Čvn 10, 2022

[av_one_full first min_height=“ vertical_alignment=’av-align-top‘ space=“ row_boxshadow=“ row_boxshadow_color=“ row_boxshadow_width=’10‘ custom_margin=“ margin=’0px‘ mobile_breaking=“ mobile_column_order=“ min_col_height=“ padding=“ svg_div_top=“ svg_div_top_color=’#333333′ svg_div_top_width=’100′ svg_div_top_height=’50‘ svg_div_top_max_height=’none‘ svg_div_top_flip=“ svg_div_top_invert=“ svg_div_top_front=“ svg_div_top_opacity=“ svg_div_top_preview=“ svg_div_bottom=“ svg_div_bottom_color=’#333333′ svg_div_bottom_width=’100′ svg_div_bottom_height=’50‘ svg_div_bottom_max_height=’none‘ svg_div_bottom_flip=“ svg_div_bottom_invert=“ svg_div_bottom_front=“ svg_div_bottom_opacity=“ svg_div_bottom_preview=“ border=“ border_style=’solid‘ border_color=“ radius=“ column_boxshadow=“ column_boxshadow_color=“ column_boxshadow_width=’10‘ background=’bg_color‘ background_color=“ background_gradient_direction=’vertical‘ background_gradient_color1=’#000000′ background_gradient_color2=’#ffffff‘ background_gradient_color3=“ src=“ background_position=’top left‘ background_repeat=’no-repeat‘ highlight=“ highlight_size=“ animation=“ link=“ linktarget=“ link_hover=“ title_attr=“ alt_attr=“ mobile_display=“ mobile_col_pos=’0′ id=“ custom_class=“ template_class=“ aria_label=“ av_uid=“ sc_version=’1.0′]

[av_textblock textblock_styling_align=“ textblock_styling=“ textblock_styling_gap=“ textblock_styling_mobile=“ size=“ av-medium-font-size=“ av-small-font-size=“ av-mini-font-size=“ font_color=“ color=“ id=“ custom_class=“ template_class=“ av_uid=’av-l48jwk7a‘ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=“]
V letošním roce se na nás obrací více žen a dívek, které neplánované otěhotněly a rozhodují se, jestli si chtějí dítě nechat, nebo ne. Není ojedinělé, že situaci neplánovaného těhotenství řeší nezletilé dívky.

„Pokud žena zvažuje, jestli podstoupí potrat, můžeme jí poskytnout potřebný nezaujatý pohled a informovat ji o možnostech, které má,“ popisuje vedoucí Poradny na počátku Jitka Došlová. Rozhodnutí o ukončení těhotenství je velmi komplexní a zahrnuje celou škálu souvislostí. Na prvním místě je to finanční a materiální zabezpečení jak nového potomka, tak dětí, které v rodině už často jsou. Ženy mnohdy řeší nevyhovující bydlení. A přicházejí další, nejen praktické obavy, ale i psychický tlak.

Nejbližší a příbuzní jsou často v šoku a svými komentáři mohou nečekaně těhotnou ženu zranit a znejistit.  Je zrádné, opírat se o tyto první reakce, často se totiž časem názor blízkých mění. Pro ženu ale už bývá pozdě.

Dítě, ať je první nebo páté, ovlivňuje život rodiny, nejvíc ale dopadá na matku. Zkušenost našich klientek je, že především žena vybírá mezi dvěma variantami, z nichž ani jedna se nejeví jako dobrá.

„Vážíme si každé ženy, která má tu odvahu s námi o svých obavách a pocitech mluvit. Ženy by na tak složité rozhodování neměly zůstávat samy. Chápeme, že život není černobílý a dokážeme poskytnout bezpečný prostor a podporu, ať se žena nakonec rozhodne jakkoliv,“ uzavírá Jitka Došlová.
[/av_textblock]

[/av_one_full]

podobné příspěvky

Zastavte se u nás pod Joštem

Zastavte se u nás v Brně pod Joštem o víkendu 15.-17. prosince Vánoce klepou na na dveře a v Na počátku chceme přispět vám, kteří sháníte drobné dárky pro své blízké. Na Moravském náměstí v Brně, v prostoru pod sochou markhraběte Jošta Lucemburského si můžete u stánku...

pokračovat ve čtení