Neziskovka roku

Prestižní ocenění tento týden udělovala Nadace rozvoje občanské společnosti po sedmé. Titul Neziskovka roku dostávají podle organizátorů nejlépe vedené organizace. Ocenění má zviditelnit kvalitní práci spolků či společností s profesionálním řízením. Hodnocení provádějí experti z firem, úřadů, vysokých škol i neziskového sektoru.

Účastníci soutěže nejprve vyplnili sebehodnotící dotazník, na jehož základě se pět organizací z každé kategorie dostalo do semifinále. Pak následovala návštěva dvou hodnotitelů přímo v organizaci. Tři finalisté se potom komisi představili při dvacetiminutové prezentaci.

Při slavnostním večeru v pražské Malostranské besedě jsme kromě věcných darů dostali také trofej z optického skla. Tento hranol v sobě spojuje tři symboly:

Vyhranění – Tak, jako musí neopracovaný kus skla přijmout formu, aby se z něj stal jedinečný objekt, musí mít nezisková organizace svůj jasný cíl a směřování.

Průhlednost – Náročným leštěním dosahuje ocenění dokonalé čistoty a průzračnosti. Také vedení, činnost a financování neziskové organizace musí být jasné a průhledné.

Zrcadlení – Ocenění se stává zrcadlem zobrazujícím realitu. Nezisková organizace by měla takto odrážet potřeby společnosti.


Služby Na počátku podpoříte například zasláním dárcovské textové zprávy na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS NAPOCATKU 30 (nebo 60 nebo 90)
Cena jedné DMS je 30, 60 nebo 90 Kč (podle výběru příslušné částky).

V případě dlouhodobé podpory, kterou je možné kdykoliv odvolat, zvolte heslo:
DMS TRV NAPOCATKU 30 (nebo 60 nebo 90)
A každý měsíc se vám automaticky odečte 30 nebo 60 nebo 90 korun.

Více informací na webu www.darcovskasms.cz. Děkujeme.