Powered by Smartsupp
Infografika pomoc po potratu

První pomoc ženám po potratu

Pro 6, 2023

Potrat je běžný, ale běžně o něm žena neuvažuje, dokud se jí nedotkne osobně

V Česku jsou tisíce žen ročně, které stojí před rozhodnutím, jestli podstoupit potrat, nebo ne. Další tisíce žen potká ztráta těhotenství v jeho počátcích ze zcela přirozených příčin. Výsledkem je, že zhruba každé páté těhotenství končí už v prvním trimestru. Některé ženy tuto událost, kromě nepříjemností, které přináší v tělesné oblasti, velmi těžce prožívají po duševní stránce. Mohou je zaplavovat pocity viny, lítosti nebo strachu z dalšího těhotenství. Někdy pochybují o sobě samotné a o své schopnosti být mámou.

Informace najdete na webu pomocpopotratu.napocatku.cz

Pro ženy, které cítí těžkosti po prodělaném potratu, jsme připravili sérii grafik s informacemi, které mohou pomoct. Popisujeme v nich, jak se žena po ztrátě těhotenství může cítit, co pro sebe může udělat, ale i způsoby, jak ji může podpořit její okolí, nebo vodítka pro partnera ve vztahu. Veškeré informace najdete na webu pomocpopotratu.napocatku.cz .

Využijte psychologickou pomoc

Poradna Na počátku nabízí bezplatnou psychologickou pomoc ženám, které se potýkají s nejistotou, bolestí a těžkostmi po potratu. Chápeme, že se jedná o náročné a citlivé téma, a proto vám nabízíme bezpečný a podpůrný prostor, kde se můžete svěřit se svými pocity a emocemi bez strachu z odsouzení.

Naše zkušená psycholožka vám pomůže:

  • Prožít a zpracovat své emoce: Smutek, vztek, vina i úzkost jsou po potratu běžné pocity. Dovolte si je prožít a nenechávejte je v sobě dusit.
  • Získat podporu a pochopení: Nebudete muset procházet touto těžkou zkušeností sama. Nabízíme vám oporu a pochopení od někoho, kdo vám rozumí a umí vám naslouchat.
  • Najít cestu k uzdravení: Pomůžeme vám najít zdroje a strategie, které vám pomohou vyrovnat se s traumatem a najít cestu zpět k psychické pohodě a sebevědomí.

Psycholožka Poradny Na počátku je k dispozici osobně, na telefonu i online. Můžete se s ní setkat tváří v tvář, chatovat nebo poslat e-mail. Nabízíme flexibilní možnosti, abyste si mohly vybrat způsob, který vám nejvíce vyhovuje.

Neváhejte se na nás obrátit. Pomoc je tu pro vás.

Kontaktujte nás:

Nemusíte na to být sama. Chceme být s vámi na vaší cestě k uzdravení, klidu a sebejistotě.

podobné příspěvky