Powered by Smartsupp
Infografika pomoc po potratu

První pomoc ženám po potratu

Pro 6, 2023

Potrat je běžný, ale běžně o něm žena neuvažuje, dokud se jí nedotkne osobně

V Česku jsou tisíce žen ročně, které stojí před rozhodnutím, jestli podstoupit potrat, nebo ne. Další tisíce žen potká ztráta těhotenství v jeho počátcích ze zcela přirozených příčin. Výsledkem je, že zhruba každé páté těhotenství končí už v prvním trimestru. Některé ženy tuto událost, kromě nepříjemností, které přináší v tělesné oblasti, velmi těžce prožívají po duševní stránce. Mohou je zaplavovat pocity viny, lítosti nebo strachu z dalšího těhotenství. Někdy pochybují o sobě samotné a o své schopnosti být mámou.

Informace najdete na webu pomocpopotratu.napocatku.cz

Pro ženy, které cítí těžkosti po prodělaném potratu, jsme připravili sérii grafik s informacemi, které mohou pomoct. Popisujeme v nich, jak se žena po ztrátě těhotenství může cítit, co pro sebe může udělat, ale i způsoby, jak ji může podpořit její okolí, nebo vodítka pro partnera ve vztahu. Veškeré informace najdete na webu pomocpopotratu.napocatku.cz .

Využijte psychologickou pomoc

Ženám, které obtížně snášejí zkušenost potratu, nabízíme bezplatnou psychologickou pomoc. Psycholožka Poradny Na počátku je k dispozici osobně, na telefonu i online, tváří v tvář nebo na chatu či e-mailu. Nabízíme bezpečný prostor, možnost prožít své emoce autenticky, čas pro otevřené vyjádření toho, co vás trápí. Chceme být s vámi na vaší cestě k uzdravení, klidu a sebejistotě.

podobné příspěvky

Zastavte se u nás pod Joštem

Zastavte se u nás v Brně pod Joštem o víkendu 15.-17. prosince Vánoce klepou na na dveře a v Na počátku chceme přispět vám, kteří sháníte drobné dárky pro své blízké. Na Moravském náměstí v Brně, v prostoru pod sochou markhraběte Jošta Lucemburského si můžete u stánku...

pokračovat ve čtení