Powered by Smartsupp

Příběh paní Marie

Čvc 29, 2020

[av_textblock size=“ av-medium-font-size=“ av-small-font-size=“ av-mini-font-size=“ font_color=“ color=“ av-desktop-hide=“ av-medium-hide=“ av-small-hide=“ av-mini-hide=“ id=“ custom_class=“ av_uid=’av-2dnsa5′]
Když jsem se vdávala, věřila jsem, že je to na celý život. Měla jsem pocit, že mám nejlepšího muže na světě. Čeho je schopen, jsem zjistila až později. Všechny neshody a problémy jsem ze začátku kladla za vinu jen sobě.

Bývalý manžel se často vztekal, dělal mi naschvály, vyhrožoval mi. Často ztrácel zaměstnání a v té době jsem ho živila já. Přesto, když jsem si chtěla zaplatit nějaký workshop nebo jiné vzdělávání, musela jsem si sehnat ještě jiný přivýdělek. Zpětně nerozumím tomu, proč jsem něco takového připustila. Nikdy jsem se nechtěla rozvést. Věřila jsem, že to zvládneme.

Když jsem začala všechno chápat, neměla jsem už žádnou sílu se bránit. Muž navštěvoval mé kamarádky a říkal jim, že mám poruchu osobnosti. Šel i za mým zaměstnavatelem, který mi kvůli tomu práci ukončil. Připadala jsem si jako začarovaná a nevěděla jsem, jak ven. Až jednoho dne pro mě přijeli moji rodiče. Naložili mě do auta a odvezli. Vzala jsem si jen pár osobních věcí, popadla jsem dvouletého syna, jedny punčocháčky a jeli jsme. Pak už jsem ze svých věcí nikdy nic nedostala.

Maminka v té době procházela těžkou nemocí, tatínek měl vážný úraz. Měli jsme se synem pro sebe jeden pokoj, ale cítila jsem, že to není pro nikoho dobré. Rodiče potřebovali klid a syn prostor na hraní a běhání. Chtěla jsem začít žít normálně a postavit se na vlastní nohy. Pak se objevila možnost odejít do Bytů Na počátku. Daleko od místa, kde jsme bydleli.

Soudy s bývalým manželem se táhly ještě mnoho let. Chodily na mě kontroly, pořád jsem musela někomu něco vysvětlovat, obhajovat se a o víkendech muž syna přesvědčoval, že nejsem dobrá máma. V době, kdy jsem zažívala hrůzu, strach a bezmoc, pro mě byla podpora ze strany pracovnic Na počátku velmi důležitá. Jejich přístup ke mně byl vysoce profesionální a zároveň velmi lidský. Po letech na tu dobu vzpomínám jako na požehnaný čas, kdy jsem znovu mohla najít svou důstojnost a vnitřní rovnováhu.

Příběh paní Marie
[/av_textblock]

[av_one_full first min_height=“ vertical_alignment=“ space=“ row_boxshadow=“ row_boxshadow_color=“ row_boxshadow_width=’10‘ custom_margin=“ margin=’0px‘ mobile_breaking=“ border=“ border_color=“ radius=’0px‘ padding=’0px‘ column_boxshadow=“ column_boxshadow_color=“ column_boxshadow_width=’10‘ background=’bg_color‘ background_color=“ background_gradient_color1=“ background_gradient_color2=“ background_gradient_direction=’vertical‘ src=“ background_position=’top left‘ background_repeat=’no-repeat‘ highlight=“ highlight_size=“ animation=“ link=“ linktarget=“ link_hover=“ title_attr=“ alt_attr=“ mobile_display=“ id=“ custom_class=“ aria_label=“ av_uid=“]

[av_textblock size=“ av-medium-font-size=“ av-small-font-size=“ av-mini-font-size=“ font_color=“ color=“ id=“ custom_class=“ av_uid=’av-kd8qf5lk‘ admin_preview_bg=“]

Služby Na počátku podpoříte například zasláním dárcovské textové zprávy na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS NAPOCATKU 30 (nebo 60 nebo 90)
Cena jedné DMS je 30, 60 nebo 90 Kč (podle výběru příslušné částky).

V případě dlouhodobé podpory, kterou je možné kdykoliv odvolat, zvolte heslo:
DMS TRV NAPOCATKU 30 (nebo 60 nebo 90)
A každý měsíc se vám automaticky odečte 30 nebo 60 nebo 90 korun.

Více informací na webu www.darcovskasms.cz. Děkujeme.

[/av_textblock]

[/av_one_full]

podobné příspěvky