Powered by Smartsupp

Na počátku pomáhá 25 let

Led 14, 2019

Na 3 000 žen se v uplynulých 25 letech obrátilo na společnost Na počátku, zhruba 170 dětí se mohlo díky jejím službám narodit a na 550 dětí přišlo do pobytových služeb Na počátku se svými maminkami.

Už za minulého režimu ve skupině věřících lidí rostla touha pomáhat potřebným. Nejdříve formou pomoci v misiích. Chtěli být ale užiteční také u nás v České republice a zaměřili se na těhotné ženy v nouzi. Všichni sdíleli názor, že potrat není dobré řešení, ale zároveň si uvědomovali obtížnost situace ženy, která nemá oporu v partnerovi ani v rodině, nemá kde bydlet, ani za co koupit jídlo. Proto vznikla myšlenka domova, ve kterém by nastávající maminky našly bezpečí a zázemí.

25 let této práce je zásluha mnoha lidí. Chceme poděkovat i našim příznivcům a dárcům, pro které jsme připravili tři akce v Brně i v Praze.

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra v Brně

První z akcí pořádaných k 25. výročí organizace bude benefiční koncert, který v brněnském Semilassu zazní 3. března od 17 hodin v podání symfonického orchestru Police Symphony Orchestra. 65členný soubor je složený z nadšených muzikantů z celého východočeského regionu. V minulosti těleso vystupovalo například s Martou Kubišovou nebo baletem Národního divadla. Mladí hudebníci s chutí hrají několik různých žánrů, kromě klasické hudby to jsou melodie z filmů a pohádek nebo písně světoznámých kapel. Vstupenky na tento koncert jsou v předprodeji v síti Ticketportal (www.ticketportal.cz). Veškerý výtěžek akce půjde skrze veřejnou sbírku na podporu služeb Na počátku.

Benefiční večer z cyklu Večery u kapucínů v Praze

Na podporu služeb Na počátku poputuje také březnový výtěžek koncertního cyklu Večery u kapucínů. Jedná se o pravidelná hudební setkání každou první středu v měsíci v kapucínském klášteře na Loretánském náměstí v Praze na Hradčanech. Ve středu 6. března od 19 hodin bude hrát písničkář Petr Hudec. Akce bude tematicky navazovat na právě začínající postní dobu a výzva k dobrovolnému vstupnému, které řeholníci vybírají podle prastarého zvyku do kapuce, bude zase příležitostí věnovat na dobročinnost první postní dar. Výtěžek z akce zdvojnásobí Nadace Divoké husy.

Galerijní tramvaj v Brně

Jedna z brněnských tramvají bude celý březen vozit informace o Na počátku. Najdete tam například komiksové zpracování příběhů některých klientek nebo obrázky dětí, které se svými maminkami bydlely v našich pobytových službách. V této souvislosti vás nemůžeme pozvat na žádné konkrétní místo ani konkrétní čas. Věříme ale, že budete mít štěstí a „naší“ tramvají se svezete.

 


 

Služby Na počátku podpoříte například zasláním dárcovské textové zprávy na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS NAPOCATKU 30 (nebo 60 nebo 90)
Cena jedné DMS je 30, 60 nebo 90 Kč (podle výběru příslušné částky).

V případě dlouhodobé podpory, kterou je možné kdykoliv odvolat, zvolte heslo:
DMS TRV NAPOCATKU 30 (nebo 60 nebo 90)
A každý měsíc se vám automaticky odečte 30 nebo 60 nebo 90 korun.

Více informací na webu www.darcovskasms.cz. Děkujeme.

podobné příspěvky