Powered by Smartsupp

Chystáme se na cyrilometodějskou pouť na Velehrad

Čvn 25, 2018

V prvním červencovém týdnu se na Velehradě uskuteční tradiční cyrilometodějská pouť. Dnů lidí dobré vůle se 4. a 5. července se zúčastní i pracovníci Na počátku. Ve stánku budou nabízet informace o službách organizace i prodávat ručně vyráběné zboží.

Počátkem července na Velehrad přijíždějí stovky lidí, aby oslavily svátek slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Na první den oslav, středu 4. 7., pořadatelé připravili program pro celou rodinu. Jsou to aktivity pro děti, soutěž ve fotbalových dovednostech s Antonínem Panenkou, fotografická soutěž, rodinná cestovatelská hra Velehradský pas a mnoho dalšího. Večer se na nádvoří před bazilikou uskuteční koncert, který v přímém přenosu nabídne i Česká televize a Český rozhlas Dvojka. Takzvaným „Večerem lidí dobré vůle“provedou moderátoři Barbora Černošková a Filip Tomsa. Vystoupí Jiří Pavlica s Hradišťanem, zpěvačka Hana Zagorová, zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů, velehradský sbor gymnázia Stojanov a další.

Na místě bude mít celý den svůj stánek i organizace Na počátku, která bude nabízet informační letáky o službách pro maminky v nouzi. Prodávat bude také zboží vyrobené v azylových domech nebo darované podporovatelkami.

Se stánkem Na počátku na místě zůstane i do druhého dne. 5. červenec bude patřit zejména poutní mši svaté. Hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka, kázat bude olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

podobné příspěvky

Zveme vás na koncert filmové hudby

Zveme vás na koncert filmové hudby

Co plánujeme v kostce Už je to 30 let, co podporujeme těhotné ženy a maminky s dětmi v těžké životní situaci. Je to nejen zhruba 400 žen, které v Na počátku ročně doprovázíme na jejich cestě. V naší práci chceme pokračovat dál a chceme ji rozvíjet. Plánujeme rozšíření...

pokračovat ve čtení