Powered by Smartsupp

Chystáme se na cyrilometodějskou pouť na Velehrad

Čvn 25, 2018

V prvním červencovém týdnu se na Velehradě uskuteční tradiční cyrilometodějská pouť. Dnů lidí dobré vůle se 4. a 5. července se zúčastní i pracovníci Na počátku. Ve stánku budou nabízet informace o službách organizace i prodávat ručně vyráběné zboží.

Počátkem července na Velehrad přijíždějí stovky lidí, aby oslavily svátek slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Na první den oslav, středu 4. 7., pořadatelé připravili program pro celou rodinu. Jsou to aktivity pro děti, soutěž ve fotbalových dovednostech s Antonínem Panenkou, fotografická soutěž, rodinná cestovatelská hra Velehradský pas a mnoho dalšího. Večer se na nádvoří před bazilikou uskuteční koncert, který v přímém přenosu nabídne i Česká televize a Český rozhlas Dvojka. Takzvaným „Večerem lidí dobré vůle“provedou moderátoři Barbora Černošková a Filip Tomsa. Vystoupí Jiří Pavlica s Hradišťanem, zpěvačka Hana Zagorová, zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů, velehradský sbor gymnázia Stojanov a další.

Na místě bude mít celý den svůj stánek i organizace Na počátku, která bude nabízet informační letáky o službách pro maminky v nouzi. Prodávat bude také zboží vyrobené v azylových domech nebo darované podporovatelkami.

Se stánkem Na počátku na místě zůstane i do druhého dne. 5. červenec bude patřit zejména poutní mši svaté. Hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka, kázat bude olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

podobné příspěvky