Powered by Smartsupp

Výstava Na počátku na Moravském náměstí v Brně

Dub 29, 2024

Od 29. dubna do 31. května se na Moravském náměstí v Brně, před vchodem do kostela sv. Tomáše, koná výstava Na počátku „Příběhy pomoci“. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a nahlédněte do osudů žen a jejich dětí, kterým sociální služby Na počátku pomohly na cestě k soběstačnosti a důstojnému životu.

Příběhy Na počátku

Zkuste si představit, že jste žena vychovávající svých pět dětí s partnerem, který si odmítá hledat stabilní zaměstnání, často jste obětí jeho žárlivých scén. Navíc vás nepodpoří ani ve vaší snaze rodině finančně přilepšit. Zdá se vám taková situace jako zlý sen? Je to bohužel osobní zkušenost jedné z žen, která se rozhodla hledat řešení a požádala o pomoc sociální službu Byty Na počátku v Telči.

Byty Na počátku provozují azylové bydlení pro matky s dětmi již 20 let. Za tu dobu zde našlo bezpečí a podporu 115 žen se svými 266 dětmi. Vznikly jako třetí služba pomoci těhotným ženám a matkám s dětmi organizace Na počátku. Pobyt v tomto zařízení se podobá tréninkovému bydlení v přirozeném prostředí.

Pracovnice Bytů Na počátku si kladou za cíl pomoct ženám, které postrádají bezpečné a stabilní zázemí. Pracují na tom, aby je vybavily dovednostmi, jež jsou nezbytné, aby obstály ve svém osobním i profesním životě, stejně jako při péči o děti a jejich výchově.

Pokračování úvodního příběhu i osudy dalších žen, které našly pomoc v sociálních službách Na počátku, zpracovává výstava, která už nyní až do 31. května k vidění v Brně, na Moravském náměstí, před vstupem do kostela sv. Tomáše. V červnu se výstavní panely přesunou do vstupní haly radnice v Telči. Vizuální podobu výstavy zpracovala grafička a knižní ilustrátorka Markéta Žižkovská. Zveme vás i na vernisáž za hudebního doprovodu mladých klavíristek, která se v telčské radnici uskuteční v pondělí 3. června od 17 hodin.

podobné příspěvky

Benefiční koncert pro ženy: firemní partneři

Benefiční koncert pro ženy: firemní partneři

Benefiční koncert pro ženy ke 30. výročí pomoci těhotným ženám a maminkám s dětmi v Na počátku se blíží. Chceme proto poděkovat všem firemním partnerům, kteří věnovali svůj čas, úsilí i nemalé finanční prostředky k tomu, aby se tato událost mohla uskutečnit. Děkujeme...

pokračovat ve čtení
Už brzy: Jarmark neziskovek

Už brzy: Jarmark neziskovek

Když chcete potkat "ty z nezisku", navštivte Jarmark neziskovek Zajímá vás, kde všude můžete v Brně pomoct? Rádi pomáháte, ale nevíte, kde? Právě pro vás připravujeme Jarmark neziskovek. Už tento čtvrtek 14. března od 13:30 do 16:30 v atriu Fakulty sociálních studií...

pokračovat ve čtení