Powered by Smartsupp

Příběhy v komiksech přibližují služby pro těhotné ženy v nouzi

Říj 16, 2018

Tři příběhy zpracované komiksovou formou veřejnost na internetu i mimo něj seznamují se službami organizace Na počátku.

Na internetu ve formě videa a v brněnské MHD formou plakátů veřejnost oslovují hrdinky tří komiksů. Vyprávějí svůj příběh, jak nečekaně a v nevhodnou dobu otěhotněly, popisují okolnosti, své obavy a starosti, jak se o dítě postarají. Přemýšlejí, jestli se chtějí stát matkami, případně samoživitelkami.

Jedná se o klientky organizace Na počátku, která prostřednictvím tří sociálních služeb pomáhá těhotným ženám a maminkám s malými dětmi v tísni. Organizace vznikla před bezmála 25 lety, v současné době provozuje v Brně poradnu a dva azylové domy na utajené adrese. „Nabízíme bezpečné prostředí, podporu i praktickou pomoc. Chceme, aby každá žena mohla svou situaci s někým probrat, znovu zvážit všechny možnosti, které má. Nakonec však vždy respektujeme konečné rozhodnutí klientky,“ popisuje práci organizace Na počátku její ředitelka Eva Vondráková.

Komiksy mají dostupnou a nenásilnou formou upozornit na příběhy žen, které podstupují umělé ukončení těhotenství pod nátlakem – ať už ze strany partnera, rodičů nebo životních okolností.

V osvětových aktivitách plánuje organizace Na počátku pokračovat. Například v souvislosti s 25. výročím založení zahraje v Brně 3. března 2019 symfonický orchestr z Police nad Metují Police Symphony Orchestra, menší benefice se uskuteční o tři dny později v režii bratrů kapucínů v Praze a celý březen bude ulicemi Brna vozit informace o Na počátku Galerijní tramvaj.

podobné příspěvky