Powered by Smartsupp

Příběh z Bytů Na počátku

Pro 14, 2020

[av_textblock size=“ av-medium-font-size=“ av-small-font-size=“ av-mini-font-size=“ font_color=“ color=“ av-desktop-hide=“ av-medium-hide=“ av-small-hide=“ av-mini-hide=“ id=“ custom_class=“ av_uid=’av-gk84h‘]
Barbora přišla do Bytů Na počátku, když měl její syn pár měsíců. Od partnera odešla potom, co ji fyzicky napadl. Barbora pracovala jako kadeřnice a měla příjem tak akorát, ale po narození syna se musela začít učit vyjít s málem. Ze začátku si půjčovala peníze od rodiny, přátel i od bývalého přítele. S ním udržovala kontakt především proto, aby jí nepřestal posílat alimenty.

Hlavním tématem společné práce v Bytech Na počátku bylo tedy posílení finanční samostatnosti. Pracovnice společně s Barborou sestavovaly finanční plán, který zahrnoval i splácení dluhů. Také díky hospodárnému vaření a plánovaným nákupům se postupně Barboře podařilo naučit se s penězi vyjít a někdy i něco ušetřit.

O syna se starala vzorně. Zajímala se o jeho vývoj a potřeby. Když si nebyla jistá, nebála se zeptat. Barbora také dobře vnímala synovy signály, například když byl svědkem hádek mezi ní a bývalým partnerem. Také to pro ni bylo motivací vztah řešit.

Právě vztahy byly dalším důležitým tématem, na kterém chtěla Barbora v době pobytu v Bytech Na počátku pracovat. Nebylo to jen hledání bezpečných hranic vůči bývalému partnerovi, ale také vztahy s širší rodinou. Ujasňovala si, jaký postoj zaujmout k otci, matce, sourozencům nebo k tetě. Snažila se vyrovnat s tím, jak se k ní rodina chovala, s křivdami i s tím, že se na ně v budoucnu nebude moci zřejmě nikdy spolehnout. V rámci psychoterapií, které ji služba Byty Na počátku poskytla, pracovala Barbora na zpracování traumat, která ji poznamenala do současnosti.

Bezpečné zázemí Bytů Na počátku umožnilo Barboře věnovat se osobnímu rozvoji. Hodně četla a přemýšlela, kam dál směřovat svůj život.

Barbora dělala velké pokroky, chodila na brigády do kadeřnického salónu a nakonec se jí podařilo najít i trvalé bydlení v městském podnájmu.

Jméno i některé detaily příběhu byly s ohledem na bezpečí klientky změněny.
[/av_textblock]

[av_one_full first min_height=“ vertical_alignment=“ space=“ row_boxshadow=“ row_boxshadow_color=“ row_boxshadow_width=’10‘ custom_margin=“ margin=’0px‘ mobile_breaking=“ border=“ border_color=“ radius=’0px‘ padding=’0px‘ column_boxshadow=“ column_boxshadow_color=“ column_boxshadow_width=’10‘ background=’bg_color‘ background_color=“ background_gradient_color1=“ background_gradient_color2=“ background_gradient_direction=’vertical‘ src=“ background_position=’top left‘ background_repeat=’no-repeat‘ highlight=“ highlight_size=“ animation=“ link=“ linktarget=“ link_hover=“ title_attr=“ alt_attr=“ mobile_display=“ id=“ custom_class=“ aria_label=“ av_uid=’av-2p03o1′]

[av_image src=’https://napocatku.cz/wp-content/uploads/příběh_Vánoce_2020-300×300.png‘ attachment=’7508′ attachment_size=’medium‘ copyright=“ caption=“ styling=“ align=’center‘ font_size=“ overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff‘ animation=’no-animation‘ hover=“ appearance=“ link=“ target=“ title_attr=“ alt_attr=“ lazy_loading=’disabled‘ id=“ custom_class=“ av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=’av-kihgpw1m‘ admin_preview_bg=“][/av_image]

[/av_one_full]

podobné příspěvky

Zastavte se u nás pod Joštem

Zastavte se u nás v Brně pod Joštem o víkendu 15.-17. prosince Vánoce klepou na na dveře a v Na počátku chceme přispět vám, kteří sháníte drobné dárky pro své blízké. Na Moravském náměstí v Brně, v prostoru pod sochou markhraběte Jošta Lucemburského si můžete u stánku...

pokračovat ve čtení