Powered by Smartsupp

Poradna Na počátku jela i o prázdninách na plný plyn

Zář 27, 2022

Přestože máme prázdninový čas spojený s teplým, příjemným počasím, dovolenými a chvílemi oddechu, některé mezi námi zažívaly přece jen až příliš horké chvíle. Během letních prázdnin se na Poradnu Na počátku obrátilo téměř 60 těhotných žen a maminek s dětmi, které řešily naléhavou krizovou situaci.

Ženy nás oslovovaly s nejrůznějšími těžkostmi.  Vážíme těch, které našly odvahu a vyhledaly pomoc v okamžiku neplánovaného těhotenství. Jsme přesvědčení, že tato psychicky, ale často i zdravotně nebo sociálně komplikovaná situace si zaslouží velkou pozornost. Takovým ženám můžeme především nabídnout vyslechnutí, pomoc v bezpečné orientaci v nové situaci bez nátlaku a bez předsudků. Dokážeme před ženou rozestřít celou paletu řešení a možných východisek, z nichž si ona sama nakonec vybere to, s nímž je vnitřně v souladu. Každá pátá žena taky využila pomoc a podporu naší psycholožky.

Provoz Poradny Na počátku v těchto měsících finančně podpořily prostředky z projektu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ Nadačního fondu Tesco.

podobné příspěvky