Hledání nového bydlení často provází celá řada překážek. O to víc, když jej hledá žena s malými dětmi, minimálními příjmy, které se skládají především z různých druhů sociálních dávek, a omezená možnost cokoliv naspořit. Přesně takovými ženami s omezenými zdroji jsou většinou i klientky našich ubytovacích služeb Domov pro dětský život a Byty Na počátku. Každoročně se jim snažíme pomoct s přechodem do samostatného života, pokud možno tak, aby už do budoucna nebyly nucené naše služby využívat.

V letošním roce nám v tomto úsilí pomohla společnost Accace Outsourcing, od které jsme pro ženy v tísni získali 50 000 Kč.  „V naší firmě po celý rok podporujeme organizace, které mají dobročinný přesah do společnosti. Speciálně před Vánoci je to smysluplnější, než rozesílat dárkové reklamní předměty,“ vysvětlila motivaci firmy Lenka Smyčková. Finanční prostředky jsme rozdělili ženám z Na počátku během včerejší mikulášské nadílky spolu s dalšími drobnostmi pro radost.

V Na počátku si vážíme všech našich dárců, díky nimž mají těhotné ženy a ženy s dětmi naději nastartovat znovu svůj život v lepších podmínkách. Mezi nimi patří stabilní bydlení k těm klíčovým.