Powered by Smartsupp

GivingTuesday, svátek dárcovství, poprvé také v Česku

Lis 28, 2016

V zahraniční zavedený svátek dárcovství, takzvaný GivingTuesday, letos poprvé slavíme také v České republice. V úterý 29. listopadu se mohou firmy, neziskové organizace, školy, rodiny či jednotlivci připojit k dobrovolné dobročinné aktivitě a darovat svou podporu, čas či peníze potřebným. Zároveň je to také dobrá příležitost poděkovat všem, kteří pomáhají pravidelně celý rok.

V organizaci Na počátku na GivingTuesday rozesíláme vánoční dopis, drobný dárek a novoroční přání našim příznivcům a dárcům. Bez nich bychom pomáhat nemohli. Děkujeme, že jste s námi.

Myšlenka GivingTuesday vznikla v Americe roku 2012, jejím autorem je Henry Timms, výkonný ředitel kulturní a komunitní instituce 92nd Street Y v New Yorku. „Dárcovské úterý“ navazuje na Den díkuvzdání, který se koná každý čtvrtý čtvrtek v listopadu. Tradičně po něm následuje tzv. Black Friday – Černý pátek a Cyber Monday – Kyberpondělí, dny velkých slev a nakupování. Po těchto svátcích konzumu, přichází „den dobra“, kdy člověk může udělat něco pro druhé, může něco darovat nebo pomoci svému okolí.

GivingTuesday se koná pod Záštitou Velvyslanectví USA v České republice, hlavním partnerem je společnost Albatros Media. GivingTuesday v ČR probíhá ve spolupráci s Nadací Via, Sdružením Via, Asociací veřejně prospěšných organizací ČR a Nadací Neziskovky.cz.

Více o aktivitě #GivingTuesdayCZ:

http://giving-tuesday.cz/

www.facebook.com/GivingTuesdayCZ

Instagram: @GivingTuesdayCZ

Twitter: @GivingTuesdayCZ

Mezinárodní Twitter: @GivingTues

Mezinárodní Snapchat: givingtuesday

YouTube: www.youtube.com/user/GivingTuesday

Podrobné statistiky ke GivingTuesday a darování ve světě: https://www.givingtuesday.org/lab

 

logo_giving-tuesday-cr

podobné příspěvky

Benefiční koncert pro ženy: firemní partneři

Benefiční koncert pro ženy: firemní partneři

Benefiční koncert pro ženy ke 30. výročí pomoci těhotným ženám a maminkám s dětmi v Na počátku se blíží. Chceme proto poděkovat všem firemním partnerům, kteří věnovali svůj čas, úsilí i nemalé finanční prostředky k tomu, aby se tato událost mohla uskutečnit. Děkujeme...

pokračovat ve čtení