Powered by Smartsupp

Na informační přehlcenost a fake news poukazuje festival Jeden svět

Bře 1, 2018

V pondělí v Praze začíná další ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Po hlavní pražské přehlídce se festival přesune do regionů, včetně Brna, kde se v programu počítá i s představením tamních neziskových organizací. Na počátku se zúčastní Jarmarku neziskovek ve středu 14. března v aule Fakulty sociálních studií.

Jako hlavní motto letošního ročníku přehlídky Jeden svět pořadatelé zvolili heslo „aktualizace systému“. Poukázat tím chtěli na to, že i stroje potřebují čas pro zpracování nových pokynů a informací, aby byly schopny později pracovat správně. Také lidé by si měli upřednostňovat časový komfort, rozvažovat nad informacemi a třídit je, spíš než urychleně klikat, sdílet a komentovat.

Zvykli jsme si volit jednoduchá a líbivá řešení a jednat pod vlivem emocí. Právě zjitřené emoce ve společnosti jsou živnou půdou pro populisty, kteří sami sebe označují za bojovníky vůči systému, jejž považují za překonaný,“ říká ředitel festivalu Ondřej Kamenický. „Chceme, aby si diváci a divačky návštěvou kina mohli dovolit něco, na co v každodenním životě plném (dez)infromací ze sociálních sítí není čas. Zpomalit a v klidu si vytvořit názor na konkrétní téma, podívat se na věci z různých úhlů pohledu a zasadit si je do kontextu,“ dodává Kamenický.

Součástí brněnské části přehlídky Jeden svět bude také Jarmark neziskovek, kterého se Na počátku účastní. Těšíme s na setkání ve středu 14. března odpoledne v aule Fakulty sociálních studií v Brně.

podobné příspěvky

Benefiční koncert pro ženy: firemní partneři

Benefiční koncert pro ženy: firemní partneři

Benefiční koncert pro ženy ke 30. výročí pomoci těhotným ženám a maminkám s dětmi v Na počátku se blíží. Chceme proto poděkovat všem firemním partnerům, kteří věnovali svůj čas, úsilí i nemalé finanční prostředky k tomu, aby se tato událost mohla uskutečnit. Děkujeme...

pokračovat ve čtení