Získali jsme titul Neziskovka roku

V kategorii středně velkých organizací jsme v soutěži Neziskovka roku získali první místo.

Prestižní ocenění tento týden udělovala Nadace rozvoje občanské společnosti po sedmé. Titul Neziskovka roku dostávají podle organizátorů nejlépe vedené organizace. Ocenění má zviditelnit kvalitní práci spolků či společností s profesionálním řízením. Hodnocení provádějí experti z firem, úřadů, vysokých škol i neziskového sektoru.

Účastníci soutěže nejprve vyplnili sebehodnotící dotazník, na jehož základě se pět organizací z každé kategorie dostalo do semifinále. Pak následovala návštěva dvou hodnotitelů přímo v organizaci. Tři finalisté se potom komisi představili při dvacetiminutové prezentaci.

Při slavnostním večeru v pražské Malostranské besedě jsme kromě věcných darů dostali také trofej z optického skla. Tento hranol v sobě spojuje tři symboly:

Vyhranění – Tak, jako musí neopracovaný kus skla přijmout formu, aby se z něj stal jedinečný objekt, musí mít nezisková organizace svůj jasný cíl a směřování.

Průhlednost – Náročným leštěním dosahuje ocenění dokonalé čistoty a průzračnosti. Také vedení, činnost a financování neziskové organizace musí být jasné a průhledné.

Zrcadlení – Ocenění se stává zrcadlem zobrazujícím realitu. Nezisková organizace by měla takto odrážet potřeby společnosti.